Mgr. Pavla Jenková, DiS.

Narodila jsem se ve východních Čechách a do Prahy přišla studovat vysokou školu. Žižkov byl pro mě první zastávkou a zároveň místem, do kterého jsem se na první pohled zamilovala – do lidí z různých zemí, ale i sociálních skupin, ulic s duší, výhledů z Parukářky, pavlačových domů, obchodů na Koněvovce, kde nakoupíte cokoliv a míst, kde to žije alternativní kulturou. Za poslední roky se podoba Žižkova rychle proměňuje, ale ráda bych, aby si zachovala velký kus ze svého genia loci.

A proto kandiduji – chci Žižkov, kde budou moct bydlet i lidé bez velkých příjmů, kde to na ulicích bude žít a lidé se tam pod stíny stromů budou rádi setkávat a povídat si, kde bude spousta zeleně, bezpečných cest pro cyklisty a cyklistky, dobře fungující městská hromadná doprava a kulturní akce bez zbytečných plastů. Plasty – hlavně ty jednorázové – a jejich nadměrné používání je pro mě černou můrou, a proto bych chtěla, aby žižkovská radnice podporovala akce a podniky, kteří s nimi neplýtvají a vyhledávají recyklovatelné materiály.

Přála bych si, aby na radnici zasedli lidé, kteří mají vztah nejen k Žižkovu, ale i přírodě, zvířatům a životnímu prostředí. A takovou stranou jsou pro mě Zelení.